Dzieciaki Świata

Zuzi książki czytamy od Jej pierwszych dni życia. Naprawdę. Leżała sobie taka malutka w łóżeczku, a ja albo mąż siedzieliśmy obok i Jej czytaliśmy. Może to zabrzmi śmiesznie, ale od początku chciałam Ją i nas przyzwyczaić, że dziecku trzeba jak najwięcej czytać.  Rezultat jest taki, że ma już całkiem niezłą biblioteczkę i naprawdę książki uwielbia. Nie będę ukrywała. Cieszy mnie to bardzo.

Jednym z naszych ostatnich zakupów jest książka Martyny Wojciechowskiej „ Dzieciaki świata „ Przyznam się szczerze, że na początku trochę sceptycznie podchodziłam do tej książki, nie bardzo wiedziałam, czy Sue zainteresuje ten temat, chociaż po tym jak poprosiła mnie o książkę historyczną, nie powinnam mieć wątpliwości. Ale wracając do książki M. Wojciechowskiej, jest REWELACYJNA. Książka opowiada o życiu kilku dzieciaków z różnych części świata. Mówi o ich radościach, przygodach i troskach dnia codziennego. Dzięki niej najmłodsi dowiedzą się jak wygląda życie innych dzieci i jak bardzo różni się ono od ich własnego. Przy tym te ciekawe historie, nie zawsze wesołe, napisane są prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem, a piękne ilustracje dodatkowo wzbudzają zainteresowanie. Pod każdym opowiadaniem znajdują się propozycję tematów do rozmowy i sugestię odpowiedzi psycholog dziecięcej Dominiki Słomińskiej. Idealne dwa w jednym.
Sue jest książką zachwycona. Z wielkim zainteresowaniem słucha opowiadań i z ciekawością ogląda fotografię. Cieszy mnie bardzo, że pamięta historię tych dzieciaków i wiele razy sama mi o nich wspominała. A w pamięci zostają tylko te najlepsze książki…
Już wiem, że naszym kolejnym zakupem będą „ Zwierzaki świata „ i mamy nadzieję, że takich książek M. Wojciechowska napisze więcej.
Od nas 10/10

You May Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


− 1 = osiem