Szczęśliwe Zakończenie

52/2016 #9

Amelia powstała jako koło ratunkowe, lek na depresję, oderwanie od szarej, biednej rzeczywistości. Powstała szybko, zaledwie w trzy miesiące. W małym, zimnym mieszkaniu, przy drapiących w gardło papierosach, jedynych na jakie mogła wtedy pozwolić sobie bezrobotna Sabina. Amelia zajmowała jej pamięć, lekko kolorowała czarne myśli. Na początku tylko na papierze, w tym małym mieszkaniu, później znacznie szerzej. Amelię szybko pokochały miliony Polek, domagając się kolejnych tomów. I Sabina je pisała. Już w ogromnym apartamencie, na specjalnym fotelu, który leczyć miał jej chory kręgosłup i pod pseudonimem – Sonia Geppert, tak oficjalnie nazywała się autorka bestsellerowej serii o Amelii, organizatorce ślubów.

Życie Sabiny zmieniło się szybko, wraz z powstaniem pierwszego tomu o Amelii. Jej konto było pokaźne, małe mieszkanie zamieniła na przepiękny apartament, a sprawami związanymi z książkami zajmowała się agentka. W tym mieszkaniu, po tych zmianach, Sabina/Sonia miała być szczęśliwa wraz z mężem i córką. Coś jednak poszło nie tak, życie napisało dla Niej inny scenariusz.

Sabinę Amelia zaczęła męczyć. Ambitna pisarka marzyła o innej książce, takiej prawdziwej, a nie romansidle. Męczyła ją Warszawa, męczył ją mąż, męczyła zła relacja z córką i nieprzewidywane ruchy agentki. Pragnęła zmian, zarówno w książkach jak i w życiu prywatnym. I uważaj o czym marzysz, chciałoby się rzec. Sabina odeszła od męża, porzuciła wygodne i bogate życie w Warszawie i wyjechała…….do malutkiej mieściny nad morzem, gdzie kupiła dom z widokiem na morze ( nie, wcale nie było tak kolorowo ) i gdzie chciała zacząć nowe życie. A co z tego wyszło to sobie doczytaj.

„Szczęśliwe zakończenie „ by Vera Falski, swoją drogą z chęcią bym się dowiedziała, któż to taki kryje się za tym pseudonimem. To książka lekka, zabawna, kobieca, niezobowiązująca, lekko zaskakująca, taka prawdziwa, napisana z lekkim przymrużeniem oka. Jednym słowem obowiązkowa lektura na wakacyjne, leniwe dni 🙂

IMG_5816

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


− trzy = 0